הגלולה הכחולה הפלאית, הלא היא הויאגרה המפורסמת יצאה לשווקים העולמיים בשנת 1998. אחותה הצעירה והמוצלחת לא פחות, הלא היא הגלולה הצהובה, או גלולת סוף השבוע כפי שרבים קוראים לה, הסיאליס, באה לעולם מספר שנים אחריה אי שם בשנת 2003. שתי התרופות האלו נחשבות לפורצות דרך, כל אחת בפני עצמה. הן הביאו לכך שמיליוני אנשים ברחבי העולם החלו להסתובב על פני האדמה עם חיוך מצד לצד. גברים שכבר ויתרו על קיום יחסי מין, על זקפה ולו קטנה וקצרה ועל איכות חיים של אדם בריא, זכו לתחייה מחודשת, לזקפה יציבה וממושכת ולזכות שבקיום קשר זוגי בריא ואיכותי שכולל חיי מין מוצלחים. עם זאת, במקביל לכל הטוב והנפלאות שהביאו עמן התרופות המשובחות והחכמות האלו, הפופולאריות העצומה שלהן הביאה גם להתפתחות של תעשיית תרופות מזויפות שנמצאת כמובן בשליטתם של גורמים עברייניים.

הפריחה של תעשיית הזיופים בישראל
מעניין לגלות שתעשיית הזיופים של הויאגרה והסיאליס הצליחה לשגשג באופן מיוחד דווקא במדינת ישראל. מדי כמה חודשים תופסים השוטרים כמויות עצומות של גלולות מזויפות ומחרימים אותן ופעם אחר פעם הן צצות ומופיעות מחדש. לא ברור מדוע דווקא כאן פרחה לה התעשייה הזו, אך ייתכן שהדבר קשור לפחד הבלתי נדלה שמאפיין את הישראלי הממוצע "לצאת פראייר". עם זאת, למרות שהגלולות השונות משווקות לציבור במחירים נמוכים בצורה בלתי רגילה ולעתים אף זולות במאות אחוזים מהתרופות האמתיות, הרי שבסופו של דבר החיסכון הזה יכול לעלות לצרכן ביוקר.

מה הסכנות שטמונות בצריכת תרופות מזויפות?
ישנן לא מעט סכנות בנטילה של תרופה מזויפת. ראשית, חשוב להבין כי מדובר על תרופות לכל דבר, רק שבניגוד לתרופות המקוריות שבפיתוח שלהן הושקעו מיליארדי דולרים כדי לוודא שאינן מזיקות, שאינן ממכרות ושהן בטוחות לחלוטין לשימוש, הרי שבתרופות המזויפות לא הושקעו כספים ולו במחקר בודד אחד. מעבר לכך, בניגוד לתרופות המקוריות שמיוצרות במעבדות מקצועיות שעומדות בכל תווי התקן האפשריים, הרי שהתרופות המזויפות מיוצרות במעבדות מאולתרות וקיקיוניות שרוב הסיכויים שלו הייתם יכולים לראות אותן במו עיניכם, הייתם נמנעים לחלוטין אפילו ממחשבה על רכישה של תרופה שיוצרה בהן. ולסיום, נעדכן אתכם שהתרופות המזויפות מכילות לעתים קרובות רעלים מסוכנים שמוכנסים אליהן במקום חומרים פעילים חיוביים ולכן מעבר לזה שישנן כאלו שפשוט לא מספקות את התוצר הזקוף המיוחל לשמו רכשתם אותן מלכתחילה, ישנן כאלו שאף יכולות להסב לכם נזק בריאותי של ממש. קחו זאת לתשומת לבכם.